Sestro vrchní, jedno svrchní…

19.2. speciální nabídka točeného piva India Pale Ale (IPA), které získalo čtyři ocenění

… a k tomu bengálské občerstvení: originálně upravený tygr z Mompracemu.

Účastníci akce si mohou za zvýhodněnou cenu objednat tričko Sandokan ze speciální zábavné edice pouze pro pacienty Sesterna Baru a případně i další trika s tradičními i zcela novými motivy Sesterny.

IPA je polotmavý, svrchně kvašený nefiltrovaný speciál s obsahem alkoholu 6,5 %, k jehož výrobě se používají čtyři druhy sladů a sedm druhů chmelů původem z celého světa. Díky tomu je docíleno výjimečné sladové chuti, jemné hořkosti s narůstající intenzitou a smyslnou vůní, která vás zanese do vzdálených míst Orientu.

První piva typu India Pale Ale byla uvařena v polovině 18. století v Anglii, která v tu dobu vládla světu díky svým koloniálním državám včetně ostrova Mompracem – Sandokanova domova. Koloniální úředníci a vojáci měli zájem o pití dobrého anglického piva i v zámoří. Obrovským problémem se ovšem ukázala krátká trvanlivost, která nevydržela dlouhé a náročné zámořské plavby. Angličtí sládci ovšem objevili, že přídavkem vysokých dávek chmelu při vaření a následným dochmelením „zastudena“, vyrobí pivo schopné přestát námořní plavbu i do nejvzdálenějších kolonií, především pak největší z nich – Indie. A tak se díky své aromatické sladové chuti a intenzivní hořkosti India Pale Ale postupně stalo populárním na celém světě.